קליניקה - פורטל בריאות, טיפול טבעי ורפואה משלימה הגדול בישראל. טיפולים , מאמרים ומטפלים של רפואה טבעית
מטפלים | טיפול טבעי במחלות | רפואה משלימה
11124
0
 


טיפול טבעי באירוע מוחי

יוסי שטרוזמן
29/08/2018
פרטי המטופל:

מין: זכר גיל: 55 משקל:  גובה:  מבנה גוף:  מלא

היסטוריה רפואית של המטופל:

מחלות שאובחנו ע"י רופא:
המטופל הגיע אלי בעקבות ארוע מוחי אשר השאיר אותו משותק בפלג הגוף השמאלי.
תלונות המטופל:

תלונה מרכזית:
המטופל התלונן על שיתוק הגפיים בצד שמאל (יד ורגל) בעקבות ארוע מוחי.

סיבות נוספות:
השיתוק לא מאפשר לו לעמוד גם לא לשניות ספורות ואינו מאפשר לאחוז ביד זו גם לא דברים קלים. בנוסף למטופל היה קרע בגיד הכתף כחצי שנה לפני הארוע.


אבחונים:

אבחונים קודמים:
הרפואה הקונבנציונלית מגדירה את המקרה כארוע מוחי קל מאחר ולא נשארו למטופל בעיות מוחיות כגון דימומים, המוח והדיבור מתפקדים כשורה.

אבחון לפי סוגי טיפולים ברפואה משלימה:
שיטת הטיפול היא סוג'וק. האבחון שנעשה בשלב הראשון התמקד בהחזרת המטופל לתפקוד על ידי הפעילויות הבאות: 1. חיזוק גזע המוח 2.חיזוק מערכת העצבים צד שמאל (ובהמשך חיזוק כל מערכת העצבים על מנת לאפשר פעילות מאוזנת). 3. נתינת פעילות עצמית תומכת טיפול לחיזוק בשלב השני של הטיפול: 4. הופסק חיזוק מערכת העצבים על מנת לאפשר לגוף להמשיך להשתקם לבד. 5. החל טיפול בעייפות עליה התלונן המטופל. 6. החל טיפול בחיזוק טונוס השרירים לתמוך בהליכה תקינה. 7. החל טיפול בקרע בכתף אשר עליו התלונן שמעכב את התקדמות השיקום.


הטיפול הטבעי ברפואה משלימה:

כמות טיפולים| מפגשים: 8
טיפול 1: מה נעשה? 1. רצף תפקודי לגזע המוח 2.חיזוק מערכת העצבים צד שמאל-תת מבנה. המטופל קיבל טבעת זהב לטיפול עצמי. תוצאות הטיפול: למחרת הטיפול הוא דיווח שבערב הוא חש שהיד חזקה, הצליח להרים את היד, למשוך מאפרה. אך הכל חזר לקדמותו בבוקר שלמחרת. טיפול 2: 1. רצף תפקודי לגזע המוח 2. חיזוק מערכת העצבים צד שמאל- תת מבנה 3. דיקור ב4 נקודות מוח 4. מגנט לחיזוק מערכת העצבים תוצאות הטיפול: דיווח למחרת הטיפול -מרגיש שהיד פעילה יותר. טיפול 3: 1. רצף תפקודי לגזע המוח 2. חיזוק מערכת העצבים צד שמאל-תת מבנה 3. עיסוי גזע המוח. תוצאות הטיפול: לפני המפגש השלישי- המטופל הלך מעט ללא הליכון, ידו התחזקה- הצליח להרים בקבוק. דיווח שהשינוי קרה בסוף השבוע. טיפול 4: 1. רצף תפקודי לגזע המוח 2. חיזוק מערכת העצבים צד שמאל-תת מבנה 3. עיסוי 4 נקודות מוח תוצאות הטיפול: הולך בלי הליכון, אוחז במקל הליכה, אבל רק בשביל הביטחון. מצליח להרים כוס קפה, סוגר את כל האצבעות עד הסוף. טיפול 5: 1. רצף תפקודי לגזע המוח. 2. חיזוק מערכת העצבים צד שמאל- תת מבנה. טיפול בפצעים בצבע כחול. 4. הורדת הטרו בכתף (עקב קרע בגיד). תוצאות הטיפול: השיפור ממשיך, היד חזקה ויציבה יותר, יש שיפור בהליכה. הטיפול בכתף נעשה לאחר תלונה שלו על קרע ישן בכתף שמעקב את ההתקדמות. קיבל שיעורי בית לטפל בעצמו בכתף בצבע. טיפול 6: 1. רצף תפקודי לגזע המוח. 2. תת מבנה חיזוק מערכת העצבים כללי על מנת ליצור איזון לכל מערכת העצבים ולשפר את היציבות. 3. טיפול בכתף. 4. טיפול פצעים בצבע כחול. תוצאות הטיפול: הולך בלי מקל. עדיין סובל מהכתף למרות שחש שיש שיפור קל מידי פעם אבל לא משמעותי והיא חוזרת לקדמותה. הומלץ להשתמש במדבקות לייצוב הכתף. התחיל להתלונן על עייפות ויד רועדת כאשר היד רפויה ונמצאת במנוחה. הפצעים לא חזרו יותר. טיפול 7: דיווח שביצע מבחן הליכה ראשון וישוחרר תוך שבוע. 1. חיזוק מרכזי אנרגיה (IN) באדום. 2. חיזוק טונוס שרירים 3 המקורות. טיפול עצמי -עבודה עם טבעת, חיזוק הגוף באמצעות חיזוק כליות עם שעועית. תוצאות הטיפול: כמ


סיכום הטיפול הטבעי | תוצאות הטיפול:

לפני כ5 שבועות קיבלתי טלפון מפתיע, "עברתי ארוע מוחי, כיצד אתה יכול לעזור לי?" מסתבר שהמתקשר עבר מספר ימים קודם אירוע מוחי אשר גרם לו לשיתוק בכל צד שמאל של הגוף. הוא אינו יכול לזוז או להשתמש ביד או רגל שמאל, לא לעמוד, לא לאחוז בדף נייר ובכל זאת הארוע הוגדר כארוע קל מאחר והמוח כשורה ולא נשארו בו סימנים לאירוע מוחי שעבר. לפני מספר ימים, 4 שבועות לאחר פגישתנו הראשונה ו 8 טיפולים הוא דיווח כי עבר בהצלחה את "מבחן התנועה" השני. מבחן התנועה הראשון נעשה בפיזיותרפיה בשיקום בו הוא נמצא (רעות ביד אליהו) והוא נערך כ 3 שבועות לאחר תחילת הטיפול. הצמידו לו משקולות על הרגליים, נתנו לו כוס מים ביד והוא הצליח לעבור מסלול מכשולים כמעט בלי לשפוך את המים, וגם קיבל מחמאות על השיקום המהיר, לאחר המבחן הודיעו לו שישתחרר תוך כשבוע. המבחן השני נערך כשבוע מאוחר יותר, מספר ימים לפני השחרור: נתנו לו "לרוץ" לאורך המסדרון של מרכז השיקום הלוך ושוב במשך 5-6 דקות והוא הצליח לעבור ביציבות כ 450 מטר. הטיפול נעשה בשני שלבים, השלב הראשון של הטיפול התמקד בחיזוק גזע המוח והפעלת מערכת העצבים, ובשלב השני חיזוק הגוף. תוצא
Site/ContactMe/LoginMessage

התכנים המופיעים באתר קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

האתר אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

   

קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

כללי

סיור בקליניקה  

רפואה סינית

  כאבי גב

גיל המעבר

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  נטורופתיה  

הפרעות קשב וריכוז

פריצת דיסק

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

אוסטאופורוזיס

פוסט טראומה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

תסמונת המעי הרגיז

פיברומיאלגיה

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

ברונכיטיס

לקויות למידה

 
  כירופרקטיקה  

סחרחורת

עייפות

 

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

דיכאון שלאחר לידה

ירידה במשקל  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

הפרעות שינה

טרשת נפוצה

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

דיכאון

כאבי ראש - מיגרנה   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

עצירות

בעיות מחזור

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר    

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה    
  שיטת פלדנקרייז    
סו ג'וק

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לאתר "קליניקה"