קליניקה - פורטל בריאות, טיפול טבעי ורפואה משלימה הגדול בישראל. טיפולים , מאמרים ומטפלים של רפואה טבעית
בריאות
7722
0
 


רפואה משלימה לילדים | טיפול טבעי שעובד

מערכת תוכן אתר קליניקה
29/12/2019
אנחנו מוכנים לעשות כמעט הכל בכדי שילדינו יהיו בריאים, אך האם אנו באמת פועלים כך? רוב הפניות לרפואה משלימה מתרחשות לאחר שהמחלה מחמירה או מופיעה בתדירות גבוהה. אז נוצר הצורך להתערב בראייה כוללת יותר ולטווח ארוך. רפואה סינית מאפשרת לטפל במחלה, אך גם לאפשר לילד לצמוח, לנקות את גופו ולהמשיך הלאה עם מערכת חיסונית חזקה. אילו שיטות טיפול טבעיות בתי חולים מאמצים כבר שנים רבות?


מלבד הבעיות הרפואיות הלא שגרתיות שעלולות לתקוף את ילדיכם, תקופת הילדות והינקות מאופיינות בדרך כלל במחלות ילדות ובדאגה להתפתחות תקינה של התינוק. כשמחלות ילדים מחמירות או מופיעות בתדירות גבוהה מדי, זהו בדרך כלל הזמן שבו מנסים לחשוב על דרכים נוספות לטיפול, ואולי אפילו לחיזוק הילדים כדי למנוע את הישנותן. אז נוצר הצורך להתערב בצורה אחרת ובראייה כוללת יותר ולטווח ארוך. שיטות שונות ברפואה המשלימה עושות בדיוק את זה - מחזקות את יכולת הגוף לרפא את עצמו ולתקן את חוסר האיזון המתבטא במצבו.

מכיוון שהרפואה המשלימה הופכת נפוצה יותר בארץ ובעולם, תמצאו שהיא יכולה לסייע לכם בצורה יסודית ויעילה לא פחות לתחזוקה יומיומית ולשמירה על בריאות הילד בבית. הטיפול יכול להיות קשור להתפתחות ולגדילה בבית אם אין מדובר בבעיה אקוטית המחייבת אשפוז, או ללוות את הילד במקרה של מחלה חמורה יותר או טראומה פיזית כלשהי, בתמיכה בו וחיזוקו בעת שהותו בבית החולים.


רפואה סינית גם בבית וגם בבתי החולים


טיפול ברפואה משלימה הוכח זה מכבר כיעיל בהחלפת שיטות קונבנציונליות במקרים כמו: הפחתת בחילות וכאבים, חיזוק ושיפור ספירות דם, דרבון החלמה והטבת התנאים לשיקום, השפעה על דלקתיות, מתח וחרדה עד ירידה של ממש. כמו כן, משום שרוב השיטות אינן פולשניות ואף נעימות לילדים בגלל הפגיעה המזערית עד לא קיימת בהם, היתרון שלה ברור. מרכיב נוסף ברפואה המשלימה הוא החזרת הכוח והשליטה לידי המטופל גם להחלמה וגם לשמירה על שגרת בריאות למניעת מחלות נוספות.

היחס לילד החולה ברפואה הסינית לוקח בחשבון שההורה הוא חלק מהטיפול ביחס ובתמיכה שלו בילד, ולכן הוא משולב בשיחה ובאבחון מקדים. לאחר מכן ניתנת האפשרות לבחירת שיטות הטיפול הרצויות והמוכרות גם על ידי קופות החולים. הטיפול בילדים נעשה הן במהלך בעיה או מחלה שאינה מחייבת אשפוז וטיפול בבתי חולים, והן במרפאות בתי החולים עצמם, כפי שאפשר לראות גם בארץ.


כיצד נבחר את המטפלים המשלימים?


יש כמה כללי יסוד שמחייבים כל הורה בבואו לבחור בטיפול לילדו, הן בבתי החולים והן בטיפול בשהותו בבית: יש לבחור במטפל מוסמך בשיטה הנבחרת, מטפל שיודע היטב ומתמצא ברפואה קונבנציונלית כך שלא יתערב או יבטל את השיטה המערבית שבה הילד מטופל, אלא יוסיף לה וישלים אותה בשילוב נכון.

כמו כן, המטפל חייב להבין בתזונה כך שהילד לא ילקה בחוסרים ואף יתחזק וישלים כל מה שהגוף צריך כדי לרפא אותו. יש לייעץ נכון כיצד להמשיך את הטיפול בבית ולתמוך בילד החולה, וכיצד להקל על ההורה, שגם עליו מוטל עומס רב ועליו להתחזק כדי לתמוך בילד.

היצע המטפלים גדול ולכן יש לבחור בקפידה את המטפלים. בתי החולים המעסיקים מטפלים ברפואה משלימה בעצמם, בודקים ומפקחים בעצמם על מי שמקבל אישור לטפל אצלם ולהתערב בהליך המערבי בשיטות סיניות ואחרות.


עוד בקליניקה:
הילד שוב חולה? הטיפול הטבעי במחלות חוזרות>>
אסטמה של העור: כיצד הומאופתיה יכולה לעזור?>>

בתי החולים מאמצים את הרפואה המשלימה


ב-15 השנים האחרונות משתמשים בבתי החולים ברפואה משלימה, ולאחרונה אף מנסים אותה גם בבית חולים לילדים במחלקות שונות. לפעמים מגלים שלא משנה באיזה מצב נמצאים ההורים והילדים, רפואה משלימה ואפילו דיקור שנראה לילדים מפחיד, מחוללים פתאום נפלאות דווקא בנסיבות הכי קשות ומלחיצות. טיפול משלים לילד עשוי לסייע לו להגיע להתבגרות קלה ובריאה יותר.

אם פעם השיטות האלה נחשבות לחסרות ביסוס ואף לבלתי מקובלות, התוצאות המוכחות והנראות לעין של הרופאה המשלימה גרמו לבתי החולים ולמרפאות הרלוונטיות לשנות את גישתן ולהוסיף רפואה משלימה להיצע הטיפולים, בשילוב ובפיקוח רפואי שלהם. מכיוון שאנשי המקצוע מהרפואה המשלימה מוסמכים, יודעים לשלב טיפולים על סמך המידע הרפואי החיוני, פחתה ההתנגדות הטבעית של הצוותים הרפואיים לתוספת מבורכת זו. נוסף על כך, טיפולים משלימים מקטינים לעתים ימי אשפוז וחוסכים שימוש בתרופות ובציוד, הרי שבסופו של דבר לא רק החולים מרוויחים בריאות ושביעות רצון, אלא גם הממסד הרפואי.

אם לוקחים בחשבון שלעתים, כל מה שנחוץ נוסף לטיפול בבית החולים הוא רק תמיכה נפשית וחיזוק, רפואה טבעית ומשלימה יעילה בכך מאוד, ומשום כך רצויה לרופאים ועוזרת להם בהתמודדות עם ההורים המודאגים ועם הילדים הלחוצים והמאושפזים אצלם.

נכתב בשיתוף : אסף מור

הוספת תגובה הדפס חזרה
מערכת תוכן אתר קליניקה

מאמרים נוספים מאת המחבר:

התכנים המופיעים בפורטל קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

הפורטל אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

  


קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

 

כללי

סיור בקליניקה  

נטורופתיה

  שלשול

גזים

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  רפואה סינית  

תולעי מעיים

גיהוקים

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

תסמונת המעי הרגיז

דיזנטריה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

בריחת צואה

טחורים

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

הקאה

כאבי בטן

   
    כירופרקטיקה  

הרעלת מזון

סכרת

   

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

פיסורה אנאלית

סלמונלה  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

צרבת

סרטן

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

תיאבון מוגבר

עצירות   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

קרוהן

צהבת

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר     צליאק  

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה          
    שיטת פלדנקרייז          

 

 

     

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לפורטל "קליניקה"