קליניקה - פורטל בריאות, טיפול טבעי ורפואה משלימה הגדול בישראל. טיפולים , מאמרים ומטפלים של רפואה טבעית
בריאות
8774
0
 


דבש נגד סרטן | דבש נגד חיידקים | האם דבש יכול לחסן אותנו?

מערכת תוכן אתר קליניקה
27/09/2019
דבש מעבר לתרומתו הבריאותית לכאבי גרון ולחיזוק המערכת החיסונית, לדבש יכולת להגן על גופינו מפני מחלות קשות, חיידקים, בקטריות ודלקות עיניים. מחקר מצא כי לדבש יתרון בריאותי מוכח בהגנה מפני מחלת הסרטן.


דבש הוא לא רק טעים ותוסף תזונתי יעיל, סקירה חדשה של מחקרים ממקומות מובילים בעולם מצאה שלצריכת דבש ישנם יתרונות בריאותיים רבים, ביניהן גם לחולים בסרטן לסוגיו ולקבוצות הנמצאות בסיכון לחלות בסרטן.

בעוד ובארצות המתפתחות מגמות שיעורי החולים בסרטן נמצאות בעלייה בעיקר בעקבות זיהומים, בארצות מפותחות המגמות הן מעורבות - שם הסיבות נוגעות בעיקר לאורח חיים ומשטר דיאטה. ברוב המקרים של חולי הסרטן ניתן לומר ששליש ממקרי הסרטן נגרמים על ידי עישון, שליש אחר כתוצאה מסגנון חיים לחוץ וטרוד והרגלי אכילה מזיקים, ושארית המקרים מוסברים על ידי כימיקלים קרצינוגניים (מעודדי תהליכים סרטניים), זיהום סביבתי ואלכוהול.

כשמדובר בגידולים סרטניים הנגרמים מזיהומים, ישנם שלושה מנגנונים עיקריים בהם זיהום עשוי לייצר גידול: הראשון הוא תוצאה של זיהום מתמשך, היוצר תהליך דלקתי כרוני שפוגם בתאים ומביא להתרבות לקויה עד כדי יצירת גידול. המנגנון השני, מייצר גידול דרך זיהום שפוגם בגנים עצמם, והשלישי יוצר בגוף תגובה אוטואימונית.

מה הקשר של דבש להתמודדות עם מחלת הסרטן?


בתחום גידולי הסרטן נמצא כי לדבש מרכיבים היכולים להתמודד עם שינויים תאיים ומולקולריים שליליים, ובכך לשמש כחיסון טבעי למחלת הסרטן. נראה כי בדבש טבעי יש מרכיבים פוליפנולים שונים, להם תכונות המעכבות התפתחות תאים סרטניים. הדבש נמצא כמדכא התפתחות מהירה ובלתי מבוקרת של תאים חיים, מניע תהליך של השמדת תאים ועוצר את מחזור יצירת התא הפגום.

נמצא כי חומרים אלו מעניקים לגוף מידה מסוימת של יכולת להתמודד עם התפתחות של דלקות, זיהומים ופגימה של תאים בגוף כולל סרטניים. החוקרים טוענים על פי ממצאי מחקרים אחרים, למשל בנושא חולי איידס, שצריכה יומית של 80 גרם דבש טבעי למשך 21 יום מחזקת את המערכת החיסונית.

לפי המחקר שנערך בשנת 2012 באוניברסיטת מלזיה ופורסם בביטאון Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, יש מספיק ידע מבוסס שמצביע על דבש כבעל סגולות בריאותיות שונות: כמחזק את מערכת החיסון, מתמודד עם זיהומים, מדכא דלקות, נוגד חיידקים, מסייע לזירוז החלמה מפצעים כרוניים, דלקות שונות בגוף ותופעות של גירויים כמו שיעול או התפתחות פסיאורזיס בעור.

כמו כן, מחקרים שונים מראים יכולת של הדבש להתמודד עם התקפות של וירוסים, חיידקים, בקטריות במידה טובה וכן נמצא שמריחה מקומית של דבש טבעי על פצעים מודלקים או דלקות עיניים מפחיתה את תהליך הדלקת וסימפטומים הנלווים לה.

רוצים להתייעץ עם מטפלים מומחים לטיפול בסרטן? לחצו כאן>>

הוספת תגובה הדפס חזרה
מערכת תוכן אתר קליניקה

מאמרים נוספים מאת המחבר:

התכנים המופיעים בפורטל קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

הפורטל אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

  


קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

 

כללי

סיור בקליניקה  

נטורופתיה

  שלשול

גזים

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  רפואה סינית  

תולעי מעיים

גיהוקים

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

תסמונת המעי הרגיז

דיזנטריה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

בריחת צואה

טחורים

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

הקאה

כאבי בטן

   
    כירופרקטיקה  

הרעלת מזון

סכרת

   

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

פיסורה אנאלית

סלמונלה  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

צרבת

סרטן

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

תיאבון מוגבר

עצירות   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

קרוהן

צהבת

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר     צליאק  

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה          
    שיטת פלדנקרייז          

 

 

     

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לפורטל "קליניקה"