קליניקה - פורטל בריאות, טיפול טבעי ורפואה משלימה הגדול בישראל. טיפולים , מאמרים ומטפלים של רפואה טבעית
בריאות
6931
1
 


הדיאטה הסינית – דיאטה טבעית המותאמת לגוף

רויטל שבי
24/06/2014
הדיאטה הסינית מתהדרת בשיטות הרזייה טבעיות ואחוזי הרזיה מרשימים. איך היא עושה את זה? הדיאטה, שמבוססת על עקרונות הרפואה הסינית, מאבחנת את בעיית התיאבון המוגבר בהתאם לסינדרום האינדיווידואלי של המטופל ומתאימה את הטיפול האישי בדרכי הדיקור, צמחי המרפא והתזונה.
הרפואה הסינית ידועה כרפואה המבוססת על טיפול באמצעות מערכת העיכול. בעיניה מרבית הבעיות נובעות מעיכול לקוי - האוכל שאנו צורכים, מעבר לירידה במשקל, הוא הכרטיס שלנו לחיים בריאים ואיכותיים. הדיאטה הסינית, מבוססת על עקרון זה ועל כן מתאימה את התזונה לגוף המטופל.

הקו המנחה של הדיאטה הסינית מתחיל בשוני של שני עולמות התזונה, התזונה המערבית שונה לחלוטין מהתזונה של המזרח. בעוד ובעולם המערבי אנו חיים כדי לאכול, במזרח – אוכלים כדי לחיות. התפריט של הדיאטה הסינית מבוסס על עקרונות הרפואה הסינית ורואה במזון כאמצעי לאורח חיים בריא.

השוני של שני העולמות לא מסתכם בתזונה גרידא, שכן קיים גם באופן ההתייחסות למחלה. הרפואה המערבית ההוליסטית בבסיסה עדיין רפואה מערבית לכל דבר, הטיפול ההוליסטי מתמקד במחלה ולא במטופל עצמו. הרפואה הסינית והדיאטה הסינית שונות בעצם מהותן מהחשיבה המערבית- הטיפול ברפואה סינית לא מקטלג מחלות, אלא סובב סביב הסינדרום שבנוי מאוסף של סימפטומים.
לדוגמא, חוסר אנרגיה בטחול כסינדרום יכול לגרום לעלייה במשקל בקרב אנשים מסוימים ואילו אצל אנשים אחרים הוא יכול לגרום לעייפות, ועל כן יש לבחון כל סינדרום והסימפטומים שלו בהתאם למטופל.

ברגע שאנו פתוחים לסינדרום מסוים או לכמה סינדרומים ( במרבית המקרים אנו סובלים מבעיות מורכבות שמפתחות שלושה סינדרומים בו זמנית) ואנו בוחנים את הסימפטומים של כל סינדרום, אנו יכולים לטפל באופן אינדיווידואלי בכל אדם בדרכים שונות של דיקור , התאמה של צמחי מרפא וכמובן באמצעות התאמה תזונתית. הדיאטה הסינית גורמת לשינוי תזונתי ולכן השאיפה היא לירידה במשקל של עד כ- 10 אחוזים בתקופה של חודשיים לשלושה חודשים.

לכל המטפלים בעודף משקל>>

הדיאטה הסינית ותיאבון מוגבר

צמחי מרפא

בדיאטה הסינית הטיפול הצמחי מבוסס על תרכובות של צמחים, כאשר הפורמולה תהיה מבוססת על האבחנה שלנו (פורמולה יכולה להכיל בין 4 -20 צמחים בממוצע) .
תיאבון מוגבר יכול לנבוע ממצבים של חיידק בקיבה או צרבות (אש בקיבה) ועל כן הטיפול יעשה באמצעות צמחים שמורידים חום מהקיבה. צמחים סיניים שמורידים תיאבון מוגבר הם shi gao  ו- huang lian.

התאמת התזונה

התאמת התזונה תעשה בהתאם לסינדרום בגוף המטופל. במצבים בהם יש אש בקיבה, התפריט הדיאטטי שלנו יכיל פחות מזונות "חמים" (חריפים) ומזונות שמייצרים חום בקיבה - אוכל מטוגן.

(Dollarphotoclub)

הדיאטה הסינית- שלבי הטיפול

כאשר אנו נגשים לטיפול ב"דיאטה" באמצעות הרפואה הסינית , עלינו להיות מאוד ספציפיים ולפעול על פי השלבים הבאים:

שלב ראשון- מהי דיאטה?

טרם הטיפול, יש לבדוק מהי עצם ההגדרה של דיאטה. דיאטה בראי הרפואה הסינית היא שמירה על אורח חיים נכון, כלומר דיאטה שכל תכליתה היא שמירה על צרכים בריאותיים.

שלב שני- זיהוי הסינדרומים

משהגדרנו את המטרה יש לבדוק מה מקור הבעיה. האם מדובר ברעב יתר, שגורם לאכילת יתר או חולשת עיכול, שגורמת למטופל לעלות במשקל מקלוריות מועטות?

שלב שלישי- התאמת הטיפול

לאחר שערכנו אבחון סיני ממוקד סינדרום או סינדרומים, השלב הבא הוא התאמה של שיטת הטיפול; דיקור, התאמת הצמחים והתזונה לסינדרום הבעייתי.

הוספת תגובה הדפס חזרה
מהתחלה לסוף מהסוף להתחלה
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות:
 • 1.
  כתבה מעולה
  רונן ארביב
  26/06/2014
  hrtfhgfhgf תודה לד"ר רויטל שבי שמשתפת אותנו עם הכתבה הנפלאה הזו, למדתי רבות ממנה .אני אישית מאמין מאוד ברפואה סינית וגם ניסיתי אותה עליי ונוכחתי להבין כמה הדברים מתחברים ומובנים כשמנסים זאת על עצמך.שוב תודה ומקו...
  צמצם קרא עוד
מהתחלה לסוף מהסוף להתחלה
מהתחלה לסוף מהסוף להתחלה
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות:
 • 1.
  כתבה מעולה
  26/06/2014
  תודה לד"ר רויטל שבי שמשתפת אותנו עם הכתבה הנפלאה הזו, למדתי רבות ממנה .אני אישית מאמין מאוד ברפואה סינית וגם ניסיתי אותה עליי ונוכחתי להבין כמה הדברים מתחברים ומובנים כשמנסים זאת על עצמך.שוב תודה ומקו...
  צמצם קרא עוד
מהתחלה לסוף מהסוף להתחלה
שמי רויטל שבי רופאה לרפואה סינית ודיקור סיני משנת 1998. מטעם מדינת ני...

מאמרים נוספים מאת המחבר:

התכנים המופיעים בפורטל קליניקה נועדו לספק אינפורמציה ראשונית בלבד ובשום אופן אינם מהווים ייעוץ רפואי, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם רופא מוסמך. בכפוף לתנאי השימוש.

הפורטל אינו אחראי על הפרסום, המחיר, הטיפול ותוצאותיו שהינם באחריות המטפל בלבד.

  


קליניקה לקהל הרחב   שיטות טיפול  

מחלות וסימפטומים

 

כללי

סיור בקליניקה  

נטורופתיה

  שלשול

גזים

 

רפואה משלימה

מאגר מטפלים מוסמכים

  רפואה סינית  

תולעי מעיים

גיהוקים

 

ההבדלים בין רפואה משלימה לאלטרנטיבית

מאמרים ומחקרים

  שיאצו  

תסמונת המעי הרגיז

דיזנטריה  

  דיקור סיני

אירועים בענף

  הומאופתיה  

בריחת צואה

טחורים

 

איך בוחרים מטפל

מילון מונחים

  רפלקסולוגיה  

הקאה

כאבי בטן

   
    כירופרקטיקה  

הרעלת מזון

סכרת

   

קליניקה למטפלים

  ביופידבק  

פיסורה אנאלית

סלמונלה  

 

עזרה

חדר טיפולים להשכרה

  שיטת אלבאום  

צרבת

סרטן

 

סיור בקליניקה

דרושים

  עיסוי  

תיאבון מוגבר

עצירות   שאלות ותשובות

מתנדבים בקהילה

  הידרותרפיה    

קרוהן

צהבת

 

פרסם בקליניקה

הטבה לחברי איגוד   שיטת אלכסנדר     צליאק  

צור קשר

פתח כרטיס מטפל   שיטת פאולה          
    שיטת פלדנקרייז          

 

 

     

 

                                                                                                                        © כל הזכויות שמורות לפורטל "קליניקה"